Tylko jeden głos przesądził o wyborze sołtysa w Głogowianach-Wrzosach

0
1522
Nowa sołtys Głogowian-Wrzosów - Urszula Górnik z lewej wójta Marka Szopy
Nowa sołtys Głogowian-Wrzosów - Urszula Górnik z lewej wójta Marka Szopy

W sobotę 12 stycznia o godzinie 17 w Głogowianach-Wrzosach w gminie Książ Wielki zebrali się mieszkańcy, by wybrać nowego sołtysa wsi. Zebraniu przewodniczył wójt Marek Szopa. Frekwencja była tak pokaźna, być może dla niektórych przekraczająca wszelkie oczekiwania, że z tego powodu zebranie musiało zostać przeniesione do większej sali w miejscowej świetlicy.

Zanim przystąpiono do zasadniczej części spotkania, jego uczestnicy minutą ciszy uczcili pamięć poprzedniego sołtysa, wieloletniego działacza i samorządowca przez jedną kadencję – Jana Solarza. Na jego miejsce zgłoszono dwie kandydatury – Katarzyny Szwej oraz Urszuli Górnik. Wynik głosowania był niecodzienny, bowiem tylko jeden głos przewagi zdecydował o tym, iż gospodarzem wsi została Urszula Górnik zdobywając poparcie 28 osób. Odnotowano jeden nieważny głos. Katarzyna Szwej uzyskała 27 głosów.

Tego wieczoru mieszkańcy dokonali również wyboru Rady Sołeckiej. W jej skład weszli: Czesław Mardaus, Łukasz Bożek, Anna Niemiec-Gajos i Grażyna Jurkowska.

(ck)