„Brzydkie kaczątko” na zabawie choinkowej w Książu Małym

0
717

Tradycyjnie przed rozpoczęciem ferii zimowych w Szkole Podstawowej w Książu Małym organizowana jest zabawa choinkowa, na której uczniowie prezentują przygotowany występ artystyczny.

W sobotę 12 stycznia 2019 r. bajkę pt. Brzydkie kaczątko” przedstawili uczniowie z klasy I i II przygotowaną pod kierunkiem wychowawczyń pani Anny Wojas oraz pani Małgorzaty Sojki.

Występ młodych artystów bardzo podobał się rodzicom, krewnym uczniów którzy przybyli do szkoły w tym dniu, oraz starszym koleżankom i kolegom.

Dopełnieniem gry aktorskiej była piękna dekoracja wprowadzająca w świat baśni, przygotowana przez panią Edytę Ratuch wraz z kołem plastycznym, oraz kostiumy zaprojektowane i wykonane przez panią Dorotę Wierzbę, które dodały uroku i blasku.

Uczniowie młodsi i starsi świetnie się bawili w rytmach disco, wspólnie tańczyli i uczestniczyli w zabawach. Zabawa była bardzo udana, do wspólnego tańca chętnie włączali się również nauczyciele i rodzice. Rodzice przygotowali dla dzieci słodki poczęstunek, herbatę i soki.