Uczniowie z Dziaduszych z wizytą w schronisku dla zwierząt

0
900

4 grudnia 2019 r. grupa uczniów Szkoły Podstawowej w Dziaduszycach odwiedziła schronisko dla bezdomnych zwierząt „Psie Pole” w Racławicach. Wyjazd był finałem akcji charytatywnej przeprowadzonej w szkole, polegającej na zbiórce karmy, misek i koców dla bezdomnych zwierząt.

Wsparcia zwierzakom udzieliło sześćdziesięcioro dzieci, które przekazały ponad 250 kg karmy dla psów i kotów (mokrej i suchej), koce i miski. Wyjazd był okazją do przekazania zgromadzonej pomocy potrzebującym zwierzętom.

Tego dnia wszyscy darczyńcy mogli na własne oczy zobaczyć schronisko – instytucję, która zajmuje się pomocą bezdomnym psom i kotom. Po raz kolejny uczniowie tej szkoły udowodnili, że są wrażliwi na nieszczęście innych i chętnie niosą pomoc potrzebującym, nie tylko ludziom, ale i zwierzętom. Na pewno wielu uczestników spaceru po schronisku zrozumiało, że posiadanie psa, czy kota to nie tylko przyjemność, ale także ogromny obowiązek wobec „braci mniejszych”. Uczestnicy wyjazdu w podziękowaniu za okazane wsparcie otrzymali pamiątkowy dyplom.

Organizatorem akcji charytatywnej i funkcję kierownika wyjazdu pełniła Joanna Kordyś, a jego uczestnikami opiekowali się: Agnieszka Skopowska, Małgorzata Bochniak i Adam Wachacki.