Bal Maturalny 2019 Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie

0
1439

Sezon studniówkowy 2019 otworzył Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie. Maturzyści z tej szkoły na swoim pierwszym, niezapomnianym balu bawili się w sobotę 12 stycznia w Domu Weselnym „Nad Stawem” w Rosiejowie.

Część oficjalną otworzyli przedstawiciele Rady Rodziców, dziękując dyrekcji,  nauczycielom i wychowawcom za 4 lata wytężonej pracy w kształcenie i wychowanie ich dzieci. Podkreślali, iż to dzięki im są świadkami niezwykłej przemiany jaka dokonała się w ich serach i umysłach.

Wśród gości przywitanych przez dyr. Marię Paschek znaleźli się m.in.: proboszcz Parafii Grobu Bożego w Miechowie ks. Franciszek Siarek, nowy katecheta ks. Andrzej Józefowski oraz dyr. Bursy Szkolnej Elżbieta Piwowarska z mężem Romanem.

Dyrektor wspomniała o zbliżającej się nieuchronnie egzaminach, bowiem jej, pedagogów oraz rodziców marzeniem jest edukacyjny i życiowy sukces przyszłych absolwentów szkoły:
– Wiedzcie to, że pragniemy, aby nie tylko wiedza i umiejętności, ale także wartościowe postawy, które pomagaliśmy Wam przez lata pobytu w szkole kształtować, wspierając w wychowaniu rodziców, stały się fundamentem waszego dorosłego życia godnego, ciekawego, twórczego i satysfakcjonującego w każdym wymiarze.

Za wspieranie młodzieży w przygotowanie Studniówki 2019 Maria Paschek dziękowała rodzicom oraz wychowawcom klas IV: Annie Zazulak, Agnieszce Poteralskiej, Marioli Dróżdż, Annie Uchto – Ziebro, Adamowi Dulewskiemu oraz Jolancie Piotrowskiej za przygotowanie tradycyjnej oprawy tanecznej.  

Do bohaterów wieczoru kilka słów skierował również ks. proboszcz Franciszek Siarek. Życzył im, by ten czas zabawy, radosnego przebywania ze sobą, był niezapomniany, do którego się będzie wracać, przypominać po latach. Starożytni Rzymianie daty kolejnych lat liczyli od założenia Rzymu. W tym kontekście proboszcz życzył, by maturzyści z Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie liczyli odtąd swe lata życia właśnie od swojej studniówki.

Po życzeniach wspaniałej zabawy, a także rzecz jasna szczęścia i powodzenia na maturze, podziękowaniach od młodzieży dla dyrekcji, nauczyciel i rodziców oraz wokalnej części artystycznej przyszedł czas na poloneza inaugurującego zabawę do białego rana.

Krzysztof Capiga