Ciężarówki europejskie i amerykańskie na wystawie w Charsznicy

Wystawa Plastikowych Modeli Redukcyjnych:  "Ciągniki siodłowe oraz pojazdy ciężarowe europejskie i amerykańskie"

0
396
Gminny Ośrodek Kultury w Charsznicy z dniem 15 stycznia 2019 roku otwiera nową Wystawę Plastikowych Modeli Redukcyjnych. 
 
Po dość sporym zainteresowaniu wystawy „Militaria w miniaturze”, tym razem eksponatami udostępnionymi do obejrzenia będą ciągniki siodłowe oraz pojazdy ciężarowe europejskie i amerykańskie, w skali 1:24 i 1:25.

 

Na stołach wystawienniczych można będzie zobaczyć wierne kopie samochodów ciężarowych znanych marek, takich jak Volvo, Iveco czy Mercedes-Benz, ale też dla porównania sporo amerykańskich tzw. „super-linerów”: Kenworth, Peterbilt, White czy Freightliner.

Zapraszamy wszystkich miłośników nie tyle motoryzacji, czy pasjonatów pojazdów „wagi ciężkiej”, ale przede wszystkim osób wrażliwych na sztukę i piękno. Kolekcja modeli, wykonanych własnoręcznie, na pewno ucieszy oko i dostarczy sporo informacji technicznych na temat rozwoju motoryzacji w Europie i na świecie.

Ekspozycja będzie udostępniona do zwiedzania w godzinach pracy Muzeum Kapuścianego, ul. Kolejowa 20 w Charsznicy, a więc od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 15:30, ale i w późniejszych godzinach, po wcześniejszej telefonicznej rezerwacji terminu.

Wystawa potrwa do 22 lutego.

Zapraszamy!!!

Nie lada gratką będą zaplanowane na okres ferii zimowych dwa spotkania warsztatowe, podczas których uczestnicy będą samodzielnie wykonywać modele z szablonów. Najpiękniejsze z nich zostaną nagrodzone. 

 

Warsztaty odbędą się w piątki 18 i 25 stycznia o godz. 10:00.

Zapraszamy dzieci od 10 roku życia, młodzież i dorosłych. Młodsze dzieci (do lat 10) będą mogły brać udział w zajęciach w asyście rodzica.

Marcin Durman