Charsznicki Wieczór Jasełkowy

0
725
Charsznicki Wieczór Jasełkowy 2019
Charsznicki Wieczór Jasełkowy 2019

Charsznicki Wieczór Jasełkowy 6 stycznia 2019 roku pozostanie na długo w pamięci jego uczestników. Na scenie zaprezentowały się trzy grupy jasełkowe: „Charszniccy Harnasie” ze Szkoły Podstawowej w Miechowie-Charsznicy, „Credo” z Tczycy oraz „Charszniccy Pastuszkowie” z Gminnego Ośrodka Kultury w Charsznicy.

Na widowni komplet miejsc, a dokładniej mówiąc nadkomplet, co sprawiło że sala bankietowa Remizy OSP w Charsznicy nabrała wyjątkowego charakteru.

Ale najciekawsze było jednak to, że oprócz grup dziecięcych, na scenie prezentowali się również dorośli.

Trzon założonej w charsznickim GOK-u pod koniec października Grupy Teatralnej stanowią właśnie osoby dorosłe. Dojrzałe spojrzenie na wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat i jak się okazało nie mały kunszt aktorski, zaowocowały widowiskiem, które nie mogło się nie podobać.

– „Sukces był gwarantowany od samego początku. Jasełka zawsze znajdą odbiorców, a  ubarwienie tekstu grą aktorską, celowe nawet przejaskrawienie niektórych postaci, gra świateł, scenografia, dodatkowo wpływają na widowisko, jako całość. Sprawiają, że widom się to podoba” – mówi pomysłodawca i reżyser spektaklu Marcin Durman.

…I tak właśnie było. „Pastuszkowie” skradli serca zarówno dzieci, jak i dorosłych. Była kupa śmiechu, ale i czas na zadumę i powagę. Aktorzy zatarli granice między sceną , a widzem, co dla niektórych było ogromnym zaskoczeniem, ale i największym walorem spektaklu. Owacje na stojąco nie miały końca…

Dyrektor GOK w Charsznicy Szymon Kubit zapewnia, że to dopiero początek i należy się spodziewać w niedługim czasie kolejnego spektaklu teatralnego. Szczegółów jednak nie zdradza.

W rolę pastuszków wcielili się: Mateusz Płaszewski, Krzysztof Gajos, Wojciech Małodobry, Wojciech Miłek, Mateusz Kania, Marcin Durman oraz Szymon Kubit.

Rolę Marii odegrała Magdalena Durman, w Jóżefa wcielił się Sławomir Zaręba, rola Anioła przypadła Ewie Miłek.

W chórek aniołków wcieliły się podopieczne GOK-u z grupy wokalnej „Śpiewające Struny”: Wiktoria Sady, Laura Downar-Zapolska, Julita Pazdro, Agata Słota, Klaudia Mirek, Karina Mirek, Dagmara Rogowska, Lena Garus, Gabriela Majcherczyk, Kinga Żaba, Julia Górecka, Maja Pieronek, Pola Wolna i Maja Kubit.

Partie wokalne przygotowała Regina Warska, natomiast akompaniament na akordeon opracował Andrzej Papaj.

Oświetlenie sceniczne opracował Konrad Kula. Konsultacje w zakresie oświetlenia prowadził Tomasz Piwowarski, a w zakresie dźwięku Zbigniew Korman.

Bardzo dużą pomoc w wykonywaniu rekwizytów okazały: Agnieszka Szumera, Katarzyna Miłek, Elżbieta Małkiewicz, Szczepan i Lidia Kania. Elementy scenografii zapewnili: Jadwiga i Ryszard Kubit oraz Krzysztof Sobota.