Wigilia dla samotnych w Dziaduszycach

0
2118

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słaboszowie informuje, że po raz kolejny zorganizował spotkanie wigilijne dla osób samotnych z terenu gminy Słaboszów. Powyższe spotkania odbyło się w dniu 20 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Dziaduszycach.

Swoją obecnością uroczystość uświetnili: Pani Wójt Gminy Słaboszów Marta Vozsnak, przewodniczący Rady Gminy Słaboszów Apoloniusz Dulewski wraz z radnymi Gminy Słaboszów, w-ce Starosta Powiatu Miechowskiego Paweł Osikowski, jak również proboszcz Parafii Św. Mikołaja w Słaboszowie – ksiądz Antoni Seweryn.

Przed wspólną wieczerzą na zebranych gości czekał przygotowany na tę okoliczność program artystyczny, w ramach którego zgromadzeni goście obejrzeli jasełka w wykonaniu Szkoły Podstawowej w Dziaduszycach oraz występ grupy kolędniczej w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Janowicach. Po występach odbył się poczęstunek wigilijny, składający się z tradycyjnych potraw wigilijnych, które w całości zostały przygotowane przez: Koło Gospodyń Wiejskich z Nieszkowa, Koło Gospodyń Wiejskich z Kaliny Wielkiej, Stowarzyszenie Organizacja Szerzenia Kultury i Zdrowego Żywienia w Janowicach oraz Stowarzyszenie Wspierania Oświaty i Rozwoju Regionalnego z siedzibą w Kropidle.

Na zakończenie tego spotkania wszystkie obecne osoby samotne otrzymały prezenty w postaci paczek żywnościowych. Spotkanie wigilijne pozwoliło uczestnikom oderwać się chociaż na chwilę od trosk codziennego życia i uroczyście rozpocząć okres Bożonarodzeniowy.

Powyższe spotkanie w tak obfitej formie możliwe było do zorganizowania dzięki następującym sponsorom, którzy hojnie włączyli się w tę inicjatywę: – „MATEX” Mirek Maksymilian – Krawiec Stanisław Punkt Skupu Sprzedaży Detalicznej, – „SEGA” Sebastian Świderek, – Dorota Klimczyk, – Tomasz Kłos F.H.U „TOMADOR”, – Michał Zieliński, – Związek Międzygminny Nidzica, – Nadleśnictwo Miechów, – Jarmix Sp. z o.o., – Rada Gminy Słaboszów, Jakub Bełtowicz Sieć Sklepów Rodzinnych „Wesoły Żuczek”, – Ryszard Piwowarski Hodowla Ryb Słodkowodnych i Usługi Różne.

W związku z powyższym kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Słaboszowie składa podziękowania przybyłym gościom, jak również wszystkim osobom zaangażowanym w zorganizowanie spotkania wigilijnego, tj. pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Słaboszowie i Urzędu Gminy w Słaboszowie, sponsorom oraz osobom, które przygotowały potrawy wigilijne.

Słaboszów, 2019-01-04