Finał projektu w gołczańskim BiOAK-u”Książka na receptę dla małych i dużych”

0
482

W świątecznej atmosferze w gołczańskiej bibliotece podsumowano projekt „Książka na receptę dla małych i dużych”. Uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialna pokazującą przebieg działań projektowych. Wręczono dyplomy i nagrody w konkursie „Choinka dedykowana wielkiemu pisarzowi”.

Nie zabrakło prac dedykowanych Stanisławowi Lemowi, Henrykowi Sienkiewiczowi, Stanisławowi Wyspiańskiemu czy Julianowi Tuwimowi. Dla tego ostatniego na przykład powstała choinka , której elementem była słynna lokomotywa. Wszystkich, którzy pragną się zainspirować zapraszamy na pokonkursową wystawę prac do biblioteki w Gołczy.

Wydarzeniu towarzyszył kabaret przygotowany przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Gołczy pod kierunkiem pani Anna Nawrot i Małgorzaty Komenda, gdyż jak wiadomo nie od dziś „śmiech to zdrowie”.

Na zakończenie zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Gołcza, która na tę okazję przygotowała wyjątkowy koncert kolęd. Wspólne kolędowanie zakończył świąteczny poczęstunek.

Członkom orkiestry i wszystkim sympatykom, którzy na co dzień wspierają działania orkiestry wręczono pamiątkowe świąteczne bombki, a pozostałym uczestnikom wolontariusze przypinali promocyjne butony.

Projekt „Książka na receptę dla małych i dużych” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki.