Koncert kolędowy perkusistów w Charsznicy

0
689
We wtorek 18 grudnia w sali muzycznej GOK w Charsznicy miał miejsce Koncert „Najpiękniejsze Polskie Kolędy i Pastorałki”, który był jednocześnie uwieńczeniem półrocznej pracy uczestników zajęć nauki gry na perkusji. 
 
Dyrektor GOK w Charsznicy Szymon Kubit wręczył dwunastu młodym perkusistom pamiątkowe dyplomy, podziękował za uczestnictwo i życzył dalszej owocnej pracy. Wykonawcy zagrali aż 26 utworów, a licznie zgromadzona publiczność aktywnie włączyła się do wspólnego śpiewania. Na gitarze akompaniował instruktor Marcin Durman, który udzielał się także wokalnie. Wszyscy, bez względu na prezentowany poziom, stanęli na wysokości zadania i zagrali znakomicie.

 

Na pewno na szczególną uwagę zasługują ci, dla których był to pierwszy w życiu publiczny występ, ponieważ niewątpliwie to jemu właśnie towarzyszyły największe emocje, a więc: Łukasz Stachowicz, Jacek Haras, Mikołaj Szarek i Mateusz Dulba.

Ponadto w Koncercie zaprezentowali się: Filip Dobrzański, Ignacy Krzyżek, Julia Sumera, Weronika Rak, Jakub Gąsior, Martyna Mucha, Irmina Górska i Bartłomiej Kania, któremu asystowali: Izabela Kania na gitarze i Dawid Grzanka na basie.

Spotkanie było również okazją do pokoncertowych rozmów, wymiany doświadczeń, nawiązania nowych znajomości, co w atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia okazało się pomysłem znakomitym.

(md)