W ramach innowacji pedagogicznej „ZIEMIA I KOSMOS W LICZBACH”, uczniowie klasy VI wraz z nauczycielami już po raz drugi zorganizowali biwak w szkole. Biwakowanie rozpoczęło się w piątek 7 grudnia o godz.18.00, a zakończyło w sobotę 8 grudnia o godz. 7.00. Te kilkanaście godzin uczniowie spędzili nie tylko na nauce, ale również na zabawie.

Przeprowadzono zajęcia z zakresu nauk matematyczno – przyrodniczych. Odbyły się zajęcia z optyki. Uczniowie zostali zapoznani z soczewkami i ich właściwościami, które są podstawowym elementem budowy teleskopów i umożliwiają oglądanie odległych  obiektów na niebie. Tego wieczoru chmurny przysłoniły niebo i nie było możliwości przeprowadzenia wyczekiwanych obserwacji przez teleskop. Szóstoklasiści podczas przeprowadzonych doświadczeń dowiedzieli się dlaczego niebo jest niebieskie, jak wygląda „ucieczka” Drogi Mlecznej, co się stanie, gdy dwutlenek węgla rozpuści się w wodzie. Rozwiązywali krzyżówki i rebusy o kosmosie, kibicowali także młodszym kolegom z klasy 5a podczas konkursu o Polsce, którzy również biwakowali.

Wieczorno – nocny pobyt w szkole umiliły klasowe Mikołajki. Prezenty i słodycze jakie uczniowie przygotowali dla swoich kolegów były wspaniałe. Atrakcją okazały się także rozgrywki sportowe, które trwały do późna. Szybko wybiła północ i nadeszła pora snu. Biwakowicze długo nie mogli zasnąć, leżąc w swoich śpiworach cicho szeptali dzieląc się wrażeniami. Rankiem następnego dnia zadowolone swoje pociechy odebrali rodzice.

Biwak był ciekawą lekcją edukacyjno – wychowawczą.