Wspólne czytanie i konkurs plastyczny w nastroju świątecznym

0
482

12 grudnia 2018 roku uczniowie klas młodszych Szkoły Podstawowej w Antolce wzięli udział w konkursie plastycznym pt.“W świątecznym nastroju”. Uczestnicy konkursu mieli wykonać pracę plastyczną, tematycznie związaną ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, a inspirowaną różnymi tekstami literackimi o choince, które podczas cyklicznego spotkania w ramach akcji „Wspólne czytanie” zaprezentowali uczniowie klasy II oraz III dla swoich kolegów oraz dla pierwszoklasistów.

Po prezentacji utworu odbyła się krótka pogadanka, a następnie konkurs plastyczny. Mali artyści posługując się różnymi technikami plastycznymi, wykazali się dużą pomysłowością, dlatego też komisja konkursowa miała dość duży problem z wyborem najlepszych prac. Po dłuższej debacie postanowiono wyróżnić prace następujących uczniów:

  • w klasie I – Szymona Krupy, Zofii Hojczyk, Marceliny Bały;
  • w klasie II- Joanny Stempińskiej, Mai Hałat oraz Oliwii Szostak;
  • w klasie III: Bartosza Rożka, Wiktorii Włodarczyk, Adama Bogacza.

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, które wręczyła dyrektor szkoły Małgorzata Borycka.

Było to kolejne spotkanie służące upowszechnianiu czytelnictwa, ale na pewno nie ostatnie, ponieważ nic tak dobrze nie rozwija wyobraźni i kreatywności jak czynne zaangażowanie w tworzenie własnych prac, a na dodatek konkursowa rywalizacja wyzwala dodatkową mobilizację do rozwijania swoich zainteresowań i zdolności.