Impreza mikołajkowa w Bibliotece Gminnej w Słaboszowie z siedzibą w Kalinie Wielkiej

0
1052

Tradycją stały się już spotkania ze św. Mikołajem słaboszowskiej bibliotece z siedzibą w Kalinie Wielkiej. W ten wyjątkowy dzień 7 grudnia 2018 r. w placówce zgromadziło się wiele dzieci i ich rodziców. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście: Wójt Gminy Słaboszów Marta Vozsnak, Przewodniczący Rady Gminy Apoloniusz Dulewski i Dyrektor KBS/O/Kalina Wielka Dorota Klimczyk.

Po powitaniu wszystkich uczestników w nastrój świąteczny wprowadził występ aktorów z teatru „Maska z Krakowa” w teatrzyku zatytułowanym „Niech każdy zapamięta nadchodzące święta”. Następnie dzieci oczekiwały na przybycie Mikołaja, który przy dźwięku dzwoneczków niespodzianie zawitał do biblioteki. Na twarzach dzieci natychmiast pojawił się promienny uśmiech. Dzieciaczki utworzyły kółeczko i wspólnym śpiewem powitały Mikołaja, który w asyście śnieżynki obdarował dzieci prezentami.

Uwieńczeniem spotkania były wspólne zdjęcia z wyjątkowo kochanym przez dzieci gościem z dalekiej podróży. Długo oczekiwana wizyta Mikołaja przebiegła w miłej i świątecznej atmosferze, a dzieciom przyniosła dużo radości.

Impreza odbyła się dzięki darczyńcom, którymi w tym roku byli.:

 1. Wójt Gminy Słaboszów
 2. Przewodniczący i Rada Gminy w Słaboszowie
 3. Krakowski Bank Spółdzielczy O/Kalina Wielka
 4. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Miechowie
 5. Firma F.H. U. „BARTEX” Marcin Dróżdż Miechów
 6. F.H.U.. CCP-CAR Jarosław Pielka Kalina Wielka
 7. PHU „Michał” Michał Zieliński Działoszyce
 8. Punkt Skupu Sprzedaży Detal. Krawiec Stanisław Dziaduszyce
 9. Sklep „Wesoły Żuczek” Kalina Wielka
 10. Dawid Rosa „Roskop” Kropidło
 11. Gminna Biblioteka Publiczna w Słaboszowie

Bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy za okazaną dobroć, szczerość i hojność oraz życzymy dużo zdrowia pomyślności i sukcesów w pracy w nadchodzącym Nowym Roku!

Anna Mielus