Agresywny petent wyładował złość na samochodzie zaparkowanym przy urzędzie

0
738

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Miechowie zatrzymali mężczyznę, który uszkodził samochód ponieważ nie został obsłużony w urzędzie bez kolejki. Sprawca w czasie zatrzymania był nietrzeźwy i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut zniszczenia rzeczy, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Do zdarzenia doszło w ostatni piątek, 7 grudnia 2018 r. przy ul. Sienkiewicza w Miechowie. Do jednego z mieszczących się tam urzędów przyszedł mężczyzna, który chciał aby obsłużono go poza kolejnością. Od petenta wyczuwalna była woń alkoholu. Kiedy jego żądanie nie zostało spełnione stał się agresywny i wulgarnie akcentując swoje niezadowolenie atakował słownie inne osoby. To jednak nie wystarczyło napastnikowi, wyszedł na zewnątrz i widząc wcześniej, którym samochodem przyjechała jedna z pracownic urzędu, wyładował się na nim. Agresor urywał lusterko oraz uszkodził powłokę na drzwiach pojazdu.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci natychmiast podjęli czynności i kilkadziesiąt minut później zatrzymali sprawcę w jego mieszkaniu. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało 2,38 promila alkoholu w organizmie zatrzymanego, który trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu 34-letni mieszkaniec Miechowa usłyszał zarzut uszkodzenia pojazdu. Podejrzany przyznał się do winy, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Z kolei za wulgaryzmy i zakłócanie porządku w urzędzie został już rozliczony – policjanci ukarali go grzywną w drodze mandatu karnego.

Szczęśliwie w tym zdarzeniu nie ucierpiały żadne osoby i skończyło się tylko na uszkodzonym pojeździe. Zwracamy jednak uwagę aby w takich sytuacjach nie wdawać się w dyskusję z napastnikiem i w żaden sposób nie prowokować go. Najlepiej dyskretnie wezwać pomoc i unikać konfrontacji z agresorem. Powinniśmy mieć na uwadze przede wszystkim nasze bezpieczeństwo.  

asp. szt. Marcin Jamroży