Andrzejki 2018 w Szkole Podstawowej w Książu Małym

0
1580

30 listopada 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Książu Małym uczestniczyli w szkolnej zabawie andrzejkowej przygotowanej przez Samorząd Uczniowski.

Od południa najmłodsi uczniowie wraz z wychowawczyniami tradycyjnie obchodzili imieniny Andrzeja. Były wróżby przepowiadające przyszłość, ciekawe zabawy i tańce integracyjne. Przedszkolaki pięknie się prezentowały w swoich przebraniach, w tańcach wirowały księżniczki, pszczółki, motyle oraz rycerze.

Starsi uczniowie klas IV-VIII bawili się od godz. 16.00 pod opieką rodziców i nauczycieli. Tańce w gorących rytmach przeplatane były konkursami, zabawami i wróżbami, w których wszyscy uczestniczyli z wielkim zapałem. Zabawa z balonami, wróżenie z łupinek orzecha, taniec na gazecie to tylko niektóre z zabaw przygotowanych przez uczniów.

Specjalnie na tą okazję dwie uczennice z klasy VII i VIII przygotowały układ taneczny, który wszystkim się bardzo podobał i otrzymały za niego gromkie brawa.

Miłym akcentem tegorocznych Andrzejek była dedykacja dla nauczycieli oraz wspólny taniec, który sprawił wiele radości i jeszcze mocniej zintegrował całą społeczność szkolną.

Rodzice przygotowali dla uczniów poczęstunek z domowymi wypiekami, napoje i owoce. Zabawa andrzejkowa była bardzo udana.