Dzień Seniora w Klubie Senior+ w Mostku

Koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Gołcza

0
361

Seniorzy to wyjątkowa grupa mieszkańców Gminy Gołcza. To ludzie, którzy od pokoleń tworzą tę społeczność, którzy swoimi poczynaniami wpisują się w karty lokalnej historii oraz są autorytetami dla młodych. To właśnie z okazji ich święta Ogólnopolskiego Dnia Seniora spotkaliśmy się 20 listopada 2018 r. w Klubie Senior+ w Mostku.

Prowadząca imprezę, kierownik Klubu Urszula Jasłowska, po przywitaniu zaproszonych gości złożyła seniorom życzenia, następnie oddała głos wójtowi Lesławowi Blacha oraz przewodniczącemu Rady Gminy Gołcza Stanisławowi Makoli, którzy gratulowali seniorom wytrwałości, witalności i życzyli zdrowia oraz samych pogodnych dni. Do życzeń dołączyła się również [rezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Gołcza – Maria Orłowska i dyrektor Biblioteki i Ośrodka Animacji Kultury Gminy Gołcza Bożena Hess.

Miłą niespodzianką było wręczenie przez pana wójta każdemu seniorowi pamiątkowego kubka oraz słodkości.

Kulminacyjnym punktem uroczystości był przygotowany specjalnie z tej okazji koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Gołcza. Młodzież koncertowała na kilku nowych instrumentach zakupionych w ramach projektu „Kultywowanie tradycji orkiestr dętych w Gminie Gołcza” realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Gołcza przy współpracy Biblioteki i Ośrodka Animacji Kultury Gminy Gołcza.

Uroczystość zakończyła się smacznym poczęstunkiem i wspólnym biesiadowaniem.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego