Ślubowanie w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Książu Wielkim

0
1348

W środę 14 listopada 2018 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Książu Wielkim odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej.

Dzieci długo przygotowywały się do tego bardzo ważnego dla nich dnia, który pozwolił im stać się prawowitymi pierwszoklasistami. Odświętnie ubrani, zadowoleni i uśmiechnięci wreszcie mogli zaprezentować wszystkim zebranym gościom swoje talenty. Uroczystość poprowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Weronika Chabasiewicz.

Na początku zaśpiewano hymn Polski, aby następnie ślubować na sztandar szkoły. Uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom oraz godnie reprezentować swoją szkołę.

Następnie Pani dyrektor Edyta Sychowska dokonała uroczystego pasowania na uczniów poprzez dotknięcie ramienia kolorowym ołówkiem, który wśród dzieci wzbudzał dużo emocji i ogromny zachwyt.

Pierwszoklasistów powitali miłymi słowami również przedstawiciele kasy III, obiecując swą pomoc w każdej sytuacji i życząc samych sukcesów w nauce.

Po uroczystym ślubowaniu i pasowaniu uczniowie przeszli do prezentacji części artystycznej, przygotowanej pod kierunkiem wychowawczyni Ewy Polanowskiej. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, które zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Na zakończenie, każdy z uczniów otrzymał pamiątkowy słownik, który miał symbolizować dobry start w ich szkolne życie.

Rodzice również zadbali o swoje pociechy, przygotowując słodki poczęstunek w klasie.

ZSP Książ Wielki