Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości w gminie Kozłów

0
3873

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność. Rok 2018 wyznacza rocznicę szczególną – jest to bowiem setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

11 listopada młodzież działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kozłowie od godziny 800 na placu kościelnym po każdej Mszy odtwarzała pieśni patriotyczne. Przed sumą o godzinie 1100 zgromadzili się uczestnicy obchodów święta do wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Przedstawiciele władz samorządowych oraz zaproszeni goście na czele z wójtem Gminy Kozłów Janem Zbigniewem Basą złożyli kwiaty i znicze. Wystąpiła również młodzież z programem patriotycznym „Młodzież dla Niepodległej”, w trakcie którego recytowała wiersze pani Alfreda Brożek.

Po części oficjalnej orszak z pocztem sztandarowym wprowadził wszystkich zgromadzonych do Kościoła p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kozłowie na uroczystą Mszę świętą odprawioną przez proboszcza ks. Edwarda Molenda. Oprawę liturgiczną przygotowali mieszkańcy gminy: Teresa Florek, Wojciech Rożek, Teresa Libera, Paulina Gajos, Oliwia Darska, Szymon Kołodziej. Po Mszy świętej Wójt Gminy Kozłów zaprosił do wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych przy akompaniamencie Piotra Rozworskiego.

.