Z Bukowskiej Woli na wycieczkę do jednostki wojskowej w Balicach

0
1027

W poniedziałek 29 października 2018 r. uczniowie klas IV – VII ze Szkoły Podstawowej im. SBSK – Obrońców Tobruku w Bukowskiej Woli byli na wycieczce w jednostce wojskowej 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w Balicach.

Na miejscu powitał nas starszy szeregowy Grzegorz Wróblewski. Pierwszą atrakcją był ogromny samolot CASA C-295M, który zrobił na wszystkich ogromne wrażenie. Wszyscy z przejęciem oglądaliśmy wnętrze samolotu. W kokpicie mieliśmy możliwość poczuć się prawdziwymi pilotami.

Następnie udaliśmy się do ogromnej hali warsztatowej hangaru, gdzie mogliśmy podziwiać samoloty lotnictwa transportowego. W tajniki wiedzy lotniczej wprowadzał nas starszy kapral Piotr Grabowski. Będąc w pobliżu płyty lotniska mogliśmy z bliska obserwować start i lądowanie samolotów.

Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Sali Tradycji, która znajduje się w budynku Klubu Wojskowego. Tu odbyła się projekcja filmu na temat lotnictwa transportowego. Następnie udaliśmy się do Muzeum 8. Bazy Lotnictwa Transportowego. Pan przewodnik ciekawie i obrazowo przybliżył wszystkim historię i zadania jednostki wojskowej, a także postać jej patrona – płk. pil. Stanisława Jakuba Skarżyńskiego. Mogliśmy obejrzeć różne modele samolotów, mundury pilotów, ciekawe eksponaty, puchary i zdjęcia.

To był dzień pełen wrażeń, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

Starszemu szeregowemu Panu Grzegorzowi Wróblewskiemu dziękujemy za sprawowanie opieki nad naszą grupą oraz zapoznanie nas z organizacją pracy lotnictwa transportowego.

Serdeczne podziękowania składamy Panu prezesowi Koła Łowieckiego „MIRÓW” doktorowi Andrzejowi Gumuli za zorganizowanie oraz pokrycie kosztów wycieczki do tego niezwykłego miejsca. Życzymy wszystkim członkom wszelkiej pomyślności oraz sukcesów w pracy zawodowej i życiu osobistym.

(SP Bukowska Wola)

[ngg src=”galleries” ids=”659″ exclusions=”2,150,163,171,209,251,255,318,324,398,406,420,474,524″ display=”basic_thumbnail”]