Ślubowanie klas pierwszych w Racławicach

0
827
Ślubowanie pierwszoklasistów - Szkoła Podstawowa w Racławicach 2018
Ślubowanie pierwszoklasistów - Szkoła Podstawowa w Racławicach 2018

25 października 2018 r. od samego rana panowała świąteczna atmosfera w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Racławicach. Uczniowie  klasy pierwszej ubrani w strój szkolny, birety, granatowe kokardy zawiązane pod szyją, piękna dekoracja głównego holu, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego, uczyli się wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.

Wreszcie nadszedł wyczekiwany moment. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego powitała dyrektor Halinę Kawiorską, zastępcę dyr. Marzenę Szymańską-Stano, rodziców. nauczycieli, uczniów, a szczególnie serdecznie bohaterów dnia dzisiejszego – pierwszoklasistów. Usłyszeli oni że dzisiaj jest bardzo ważny dzień dla nich, gdyż zostaną za chwilę prawdziwymi uczniami, że obok praw mają w szkole także obowiązki, które powinni sumiennie wypełniać. Życzyła im sukcesów w nauce oraz zapewniała, iż mogą zawsze liczyć na pomoc i opiekę starszych kolegów w szkole i poza nią.

Następnie dzieci z klasy pierwszej zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Występ składał się z dwóch części. Pierwszej związanej z życiem szkoły i drugiej poświęconej naszej ojczyźnie – Polsce.

Po zakończonej części artystycznej uznano, że pierwszoklasiści są gotowi do ślubowania
i mogą zostać pasowani na uczniów naszej szkoły. 

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Dyrektor Halina Kawiorska pasowała każde dziecko z klasy pierwszej na ucznia poprzez dotknięcie jego ramienia dużym ołówkiem. Zastępca dyrektora Marzena Szymańska–Stano wręczyła pamiątkowe dyplomy, tarcze, odblaski i plany lekcji.

Potem starsi koledzy z klasy III pod opieką pani Małgorzaty Kopyś uroczyście powitali pierwszaków w społeczności szkolnej zapewniając o swoim wsparciu i pomocy oraz tradycyjnie obdarowując ich skromnymi upominkami.

Również rodzice pamiętali o święcie dzieci, przybyli w licznym gronie i przygotowali w salach poczęstunek dla swoich pociech i witających je uczniów klasy III.

Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci. Gratulujemy i życzymy dużo sukcesów podczas szkolnej wędrówki  w odkrywaniu tajników wiedzy.

Ewa Szymanek