Gliwice NIGHT & LIGHTS SWIM z udziałem Sekcji CKiS

0
263

W gliwickich zawodach, które odbyły się 3 listopada 2018 r., brało udział 46 klubów i sekcji pływackich z całej polski. Do startów zgłosiło się 355 zawodników i zawodniczek, którzy wystartowali w prawie 1300 indywidualnych startach. W zmaganiach brały udział najlepiej pływające dzieciaki z południowej Polski.

Poziom wydarzenia był naprawdę wysoki. Trenerzy sekcji CKiS przed wyjazdem po cichu liczyli na kwalifikacje do najlepszej finałowej 8 na co wskazywały notowane czasy, ale tym razem nasze najlepsze osiągnięcia nie wystarczyły aby zakwalifikować się do serii finałowej. Nasza wyróżniająca się grzbiecistka Kinga Piestrzyńska była bardzo blisko, ponieważ wypływała sobie 9 lokatę i była brana pod uwagę jako rezerwowa w serii finałowej, a tuż za nią bo na 11 miejscu, uplasowała się Nikola Janczyk, która ponownie poprawiła wszystkie swoje życiowe osiągnięcia. Na uwagę wskazuje fakt, że Nasze dzieciaki do tej pory miały okazję pływać na 50 metrowej pływalni tylko 2 razy, a dla niektórych była to dopiero pierwsza okazja, dlatego też postawa reprezentantów CKiS zasługuje na wielkie brawa, gdyż kolejny raz większość z nich poprawiła swoje życiowe osiągnięcia, który niejednokrotnie były notowane na szybszych 25 metrowych pływalniach.

W zawodach brali udział: Natalia Oliwkiewicz, Kinga Piestrzyńska, Oliwia Banach, Nikola i Mateusz Janczyk, Antoni Reroń, Wiktoria Micyk oraz Alicja Nowak.