Wycieczka z Antolki do Miechowa

0
293

29 października 2018 roku uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Antolce pod opieką swoich wychowawczyń: Małgorzaty Kusarek, Elżbiety Szopy i Anety Stępień wzięli udział w wycieczce do Miechowa. Przed wyjazdem przypomniane zostały podstawowe zasady bezpieczeństwa w czasie wycieczki. Uczniowie zabrali także ze sobą elementy odblaskowe, aby być bardziej widocznym, czyli bezpiecznym.

Nauczyciele wraz z uczniami SP Antolka w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę organizują wiele różnorodnych imprez i uroczystości. Jedną z nich była właśnie wycieczka do Miechowa. Pierwszy punkt wyjazdu to zajęcia edukacyjne w Muzeum Ziemi Miechowskiej na temat jakże ważny dla nas wszystkich, na temat wolności i walki o niepodległość. Uczniowie wypowiadali się również na temat, co im się podoba, a co nie w naszym kraju, jakich znają wielkich Polaków i za co ich podziwiają. Następnie maluchy dzieliły się swoimi dobrymi uczynkami, które w ostatnim czasie udało im się zrobić i za które mogliby przyznać sobie order. Dlatego też w następnej części spotkania odbyły się zajęcia plastyczne – rysowanie i ozdabianie orderu dla siebie – bohatera. A „bohaterowie są wyjątkowi, mężni i odważni, chcą pomagać innym i zmieniać świat na lepszy” i takie właśnie są wszystkie dzieci.

Następnym punktem wyjazdu było Biuro Wystaw Artystycznych “U Jaksy”, gdzie mali podróżnicy mieli możliwość podziwiania przepięknej wystawy poplenerowej ”Barwy Małopolskich Lasów”- Zakopane 2018.

Wycieczka ta dostarczyła dzieciom nie tylko wielu ciekawych informacji o najbliższej okolicy, ale także niezapomnianych wrażeń artystycznych oraz stała się lekcją patriotyzmu dla małych Polaków.