Zofia Stanecka w gołczańskim BiOAK-u

0
581

24 października 2018 r. najmłodsi czytelnicy Filii Biblioteki Publicznej w Wysocicach mieli okazję spotkać się z niezwykłą pisarką Zofią Stanecką.

Autorka przeczytała fragmenty swoich utworów zachęcając dzieci do wymyślenia dalszej części opowiadania. Opisywała jak wygląda jej codzienna praca i  skąd czerpie inspiracje. Zwracając szczególną uwagę na wyobraźnię. Opowiedziała dzieciom w ciekawy sposób o drodze książki od pomysłu do wydania o ludziach którzy ją tworzą.   Pani Zosia zaskoczyła uczestników spotkania swoimi zdolnościami plastycznymi z lekkością ilustrując słowa dzieci.. Autorka z chęcią odpowiadała na liczne pytania uczestników i z cierpliwością składała autografy.

Dzieci miały okazję podyskutować na niezwykle ważny temat – o wolności. Zastanawiały się, co to dla nich znaczy „być wolnym”, a także czy istnieją jakieś granice wolności, których przekroczyć nie może nawet sam król.

Spotkanie odbyło się  w ramach projektu „Książka na receptę dla małych i dużych” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki.