Teatralna lekcja patriotyzmu uczniów z Antolki

0
370

Nauczyciele wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Antolce w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę organizują wiele różnorodnych imprez i uroczystości. Jedną z nich była wycieczka dla uczniów klas I-III do Teatru Ludowego w Krakowie na spektakl pt. ”Pyza na polskich dróżkach”, grany od wielu lat z niezmiennym powodzeniem.

Dzięki temu przedstawieniu mali widzowie odbyli niezwykłą podróż po różnych regionach Polski. Spektakl ten jest jedną wielką, barwną, roztańczoną i rozśpiewaną lekcją polskiej historii, geografii, muzyki i przyrody jednocześnie, a przede wszystkim lekcją patriotyzmu. Jest to niezwykle ważne w tym wyjątkowym roku, roku obchodów 100-lecia niepodległości naszego kraju. Było to wręcz idealne połączenie zabawy, nauki i przeżywania sztuki, co dało się zaobserwować w niezwykle emocjonalnych i żywiołowych reakcjach maluchów.

Opiekę nad uczniami sprawowały: dyrektor Małgorzata Borycka oraz wychowawczynie klas młodszych: Małgorzata Kusarek, Elżbieta Szopa i Aneta Stępień.