Zjazd rodzin Tobrukczyków w Bukowskiej Woli

0
1129

W piątek 12 października 2018 r. o godzinie 15.00. w Szkole Podstawowej im. Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich – Obrońców Tobruku w Bukowskiej Woli, oraz w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukowskiej Woli, odbędzie się uroczyste rozstrzygnięcie 16. edycji konkursu „Ku wolnej Polsce”.

W roku 2018, jubileuszowym roku odzyskania przez Polskę niepodległości, będziemy świętować 22. rocznicę nadania naszej Szkole imienia Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich – Obrońców Tobruku, co połączone będzie ze zjazdem rodzin zmarłych Tobrukczyków. Goście będą mogli poznać historię Brygady Karpackiej, zwiedzić izbę pamięci, obejrzeć pamiątki z okresu wojny a także zobaczyć akademię, przygotowaną przez uczniów naszej szkoły.

Serdecznie zapraszamy uczestników konkursu oraz miłośników historii.