Święto Ziemniaka już w niedzielę 14 października w Miechowie!

0
1578

Miechowszczyzna słynie z bardzo dobrej jakości produktów rolnych. Warto podkreślić, że wytwarzamy nie tylko znakomitą kapustę, która sławi gminę Charsznica. Tu rodzą się również wspaniałe ziemniaki, które niesłusznie nie są tak doceniane jak ich kuzynka – kapusta.

Zarząd Os. Kolejowego jako gospodarz imprezy w imieniu Plantatorów Ziemniaka z Biskupic i Rolników z Komorowa serdecznie zapraszamy wszystkich na imprezę piknikową pod nazwą „ŚWIĘTO ZIEMNIAKA” – w niedzielę 14.października 2018 r.

Impreza prowadzona przez Aleksandrę Werys rozpocznie się o godzinie 13.00 prezentacją programu i sponsorów. Wszystkich zebranych bawił będzie zespół Djam Music.

Podczas świętowania będzie można z korzystać z bezpłatnych usług przychodni Top-Med z pomiaru ciśnienia krwi ,pomiaru cukru we krwi, natomiast pomiar tkanki tłuszczowej wykonywać będzie Poradnia Odchudzania i Odżywiania AVOCADO oraz przedstawiciel Biura Oriflame. Będziemy mogli również poczuć zapach prawdziwej lawendy i  czosnku. Będzie m.in. stoisko pani z rękodziełem z Biskupic. Robert Maj z Chodowa zaprezentuje wyroby z drewna własnoręcznie robione oraz bardzo ciekawe wzory zniczy, także własnej produkcji.

Oprócz wymienionych stoisk będzie wiele innych. Nie lada atrakcją będzie degustacja dań z ziemniaków w różnych postaciach, w tym pieczone ziemniaki z ogniska. Dla smakoszy chmielu będzie strefa ogródka piwnego. Będzie można skosztować kiełbaski z grilla itp .

Organizatorzy zadbają także o czas wolny najmłodszych. O 13.30 będą gry i zabawy z nagrodami (puchary) dla dzieci  oraz konkurs w rzucie do celu ziemniakiem oraz inne zabawy i to co najlepiej uwielbiają dzieciaki – dmuchane zamki i wata cukrowa.

Dla Pań szykowany jest turniej w obieraniu ziemniaka oraz ścieranie ziemniaków na placki ziemniaczane. Panowie zaś będą mogli spróbować swoich sił w noszeniu worków z ziemniakami na czas.

O 16.00 przyjadą samochody z czasów PRL, dzięki którym będziemy mogli powspominać tamte czas. O godzinie 16.30 Burmistrz Dariusz Marczewski oficjalnie otworzy siłownię zewnętrzną, która powstała dzięki pozyskanym przez gminę funduszom z Ministerstwa Sportu.

O godzinie 17.00 wystąpi zespół „MIRELLA”. Patryk Zielonka zaśpiewa o godzinie 18.15 znane i lubiane utwory. W krótkich przerwach czas będzie umilał zespół Djam Music.

To tylko część wydarzeń które będą się odbywały na święcie ziemniaka.

SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY!