Mózg i jego zagadki – warsztaty w BiOAK-u

0
622

19 września 2018 w bibliotece w Gołczy zorganizowano cykl warsztatów edukacyjnych pod hasłem „Mózg i jego zagadki”. W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy Ia i Ib, klasy IVa, Klasy VIIa i VIIb oraz dorośli i seniorzy z Klubu Senior+ w Mostku.

Uczestnicy spotkania razem z prelegentką odkrywali tajemnice ludzkiego mózgu i role poszczególnych jego części. Dla najmłodszych pani Wanda przygotowała model mózgu uszyty z różowego kocyka, który wzbudził zachwyt dzieci.

Podczas zajęć można było się dowiedzieć co lubi nasz mózg i jak dobrze go odżywiać, oraz dlaczego jedne rzeczy zapamiętujemy z łatwością a niektóre sprawiają nam straszny problem.

Spotkaniom towarzyszyły zadania przygotowane w oparciu o konkretna literaturę, bo – jak zapewniała pani Wanda – warto ćwiczyć swój mózg by zachować go w jak najlepszej formie.

Warsztaty prowadziła dr Wandę Matras-Mastalerz, certyfikowany trener stymulacji pamięci i rozwoju intelektu, współpracownik Uniwersytetu Dzieci i Rodziców przy UP w Krakowie oraz kilkunastu małopolskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Zajęcia zrealizowano w ramach projektu „Książka na receptę dla małych i dużych” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki.