Po pierwsze – bezpieczeństwo…! Odblaskowe zebranie w Antolce

0
854

W czwartek 13 września 2018 r. w Szkole Podstawowej w Antolce odbyło się zebranie z rodzicami, w którym uczestniczyła starszy sierżant Lidia Kyzioł z Komendy Powiatowej Policji w Miechowie. Policjantka wygłosiła prelekcję na temat bezpieczeństwa dzieci w czasie drogi do i ze szkoły. Problematyka ta jest bardzo istotna w związku z położeniem szkoły bezpośrednio przy bardzo ruchliwej drodze krajowej E7. Pani sierżant zwróciła się również bezpośrednio do rodziców, by pamiętali o zasadach bezpiecznego przewożenia dzieci w samochodach. W związku ze zbliżającym się okresem jesienno- zimowym szczególną uwagę zwróciła na noszenie odblasków przez dzieci i dorosłych.

Na zakończenie poruszony został również problem nadzoru rodziców, którzy powinni zapewnić dzieciom bezpieczne korzystanie z sieci internetowej, ponieważ zagrożenia dotykają coraz młodsze roczniki.

To kolejne świadectwo tego, że od wielu już lat dla dyrekcji i nauczycieli SP w Antolce priorytetową sprawą jest zapewnienie bezpieczeństwa swoim uczniom.