Fizjo-Stacja dzieciom… Badania diagnostyczne od stóp do głów

0
1284

Fizjo –Stacja gabinet rehabilitacyjny usytuowany w Miechowie przy ul. Sienkiewicza 8b, jest miejscem, które powstało dzięki pasji, zamiłowaniu do ruchu, fascynacji wiedzą metodyczną oraz zdrowiem człowieka, właścicielki Magdaleny Kossakowskiej – mgr Fizjoterapii. Jej celem było stworzenie miejsca gdzie w miłej, przyjaznej atmosferze i z wykorzystaniem wielu gałęzi rehabilitacji, nowoczesnych metod i innowacyjnych sprzętów, obala kontrowersyjne mity, że fizjoterapia to tylko „prądy, laser i pole magnetyczne”.

Pani Magdalena odbyła szereg kursów specjalistycznych w dziedzinie fizjoterapii i cały czas zgłębia swoją wiedzę, którą wprowadza i przekazuje pacjentom i swoim podopiecznym. Jest to osoba, miła, profesjonalna w swoim zawodzie, do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie i holistycznie. Jest to jedyny specjalista w powiecie miechowskim, który posiada skończone kursy PNF – skoliozy, metodę FITS, instruktora gimnastyki korekcyjnej a jednocześnie pracuje z wadami zgryzu w gabinecie ortodontycznym. Twierdzi, iż: wady zgryzu + wady kręgosłupa + wady stóp = TRIADA, tworzą triadę, która przekłada się na (zdrowie ?) najmłodszych pacjentów.

Dbaj o zdrowie swoje i swoich najbliższych.

Czas biegnie coraz szybciej a my mamy go coraz mniej dla siebie i swoich bliskich, dlatego szukamy i stawiamy na coraz łatwiejsze i szybsze rozwiązania. Niestety nie zawsze jest to dobre. Warto się zatrzymać na chwilę i popatrzeć na swoje dziecko i zadać sobie pytanie: Czy na pewno dbamy o rozwój ruchowy swojego dziecka ?? Jako fizjoterapeuta z bardzo dużym bagażem doświadczeń w tej dziedzinie, wie jak rodzice to bagatelizują …

Wiemy, że u 80% dzieci w wieku szkolnym występują wady postawy (koślawość stóp, płaskostopie podłużne, poprzeczne, kolana koślawe, szpotawe, boczne skrzywienie kręgosłupa, plecy okrągłe, wklęsłe, klatka kurza, klatka szewska oraz wady zgryzu (zgryz otwarty, krzyża i wiele wiele innych.

Aby temu zapobiegać Fizjo-Stacja zaprasza na badanie diagnostyczne, dziecko będzie przebadane „od stóp do głów” i zostanie zaplanowana indywidualna rehabilitacja, którą wykonują sztab magistrów fizjoterapii, pracujących w tymże gabinecie.

Jeśli masz pytania zapraszam do siedziby pracowni lub postaram się odpowiedzieć na państwa pytania telefonicznie.

Znajdź nas na facebooku!