Lekcja historii w Czaplach Małych

0
1148
Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Gołcza uzyskała dofinansowanie na realizację projektu pn: „Lekcja historii w Czaplach Małych”. Projekt będzie polegał na upowszechnieniu wiedzy o drodze do odzyskania niepodległości poprzez organizację 14 października 2018 lekcji historii w Czaplach Małych.
 

Głównym wydarzeniem będzie uhonorowanie kombatanta, mechanika Dywizjonu 303 Józefa Palimąki, koncert zespołu HELOU „Niepodległa Dziś” oraz gra terenowa „Historia ożywiona”.

Wydarzeniu towarzyszyła będzie wystawa wypożyczona z Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi „Legiony Piłsudskiego”, prezentacja grupy rekonstrukcyjnej Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych „Jodła”. Uroczystość uświetnią koncerty pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej „Czapelanka” i Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Odbędzie się też lekcja śpiewu pieśni patriotycznych poprowadzona przez młodzieżowy chór „Jutrzenka”. Młodzież licealna z klas mundurowych zaprezentuje pokaz musztry paradnej. Na scenie w repertuarze patriotycznym zaprezentują się seniorzy z Klubu Senior+ z Mostku. Dla najmłodszych odbędą się warsztaty patriotyczne: zagadki, rebusy,malowanie flagi na twarzy itp.

Uczestnicy wydarzenia otrzymają broszury „Ślady Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gminie Gołcza”.

Już dzisiaj zapraszamy do udziału w tej wielkiej lekcji historii wpisującej się w obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Koszt całkowity projektu – 34 070,00 zł.

Dofinansowanie ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa” – 27 300,00 zł.