Dni Słaboszowa 2018 – po raz pierwszy w historii

0
2660
Dni Słaboszowa 2018 - fot. K. Capiga
Dni Słaboszowa 2018 - fot. K. Capiga

Choć po raz pierwszy w historii, to Dni Słaboszowa 2018 można uznać za bardzo udane. Warto podkreślić, iż imprezę zorganizowano nie tylko dla samej zabawy. Przede wszystkim miała ona charakter charytatywny. Zbierano fundusze dla Kornelii Krysa, dziewczynki z gminy Racławice, którą los doświadczył niepełnosprawnością i związanymi z nią poważnymi chorobami, z którymi przy ogromnym wsparciu bliskich boryka się na co dzień. Całkowity dochód z przeprowadzonej loterii fantowej oraz licytacji przeznaczono na wspomniany cel.

Imprezowe otwarcie Dni Słaboszowa nastąpiło już w sobotę 22 lipca 2018 r. Do tańca podrywał  „Ex Dance”, a gwiazdą wieczoru był zespół disco polo – „Diadem”. Gminne święto już w niedzielę 23 lipca oficjalnie zainaugurowała wójt Marta Vozsnak, która życząc wszystkim udanej zabawy powitała gości – włodarzy gmin, samorządowców lokalnych, koła gospodyń, dyrektorów szkół, instytucji, sponsorów i wszystkie osoby zaangażowane w organizację imprezy.

Przewodniczący Rady Gminy nawiązał w swym wystąpieniu do hasła przyświecającego imprezie –  „Słaboszowska wieś miodem i zielem pachnąca”. Przyznał, że gospodarstwa ukierunkowane na produkcję miodu, choć są wciąż w mniejszości, to odkrywają nowe możliwości gospodarowania na słaboszowskiej ziemi. Prezentując walory gospodarczo-przyrodnicze samorządu, przewodniczący zachęcał ludzi młodych do kontynuacji niełatwej rolniczej pracy swych rodziców i przodków, w duchu tradycji lecz z wykorzystaniem nowinek technicznych.

Z minuty na minutę niedzielna impreza na słaboszowskim stadionie nabierała rumieńców i skupiała coraz większą rzeszę widzów. Dla wszystkich przygotowano wiele atrakcji – stoiska gastronomiczne, kramy z zabawkami i różnościami, dmuchańce i karuzelę dla dzieci. Panie z kół gospodyń serwowały swoje specjały.

Na scenie zaprezentowali się uczniowie szkół z Dziaduszyc i Janowic oraz KGW. Największym powodzeniem cieszył się występ popularnego zespołu discopolowego „After Party”, po którym do zabawy przygrywała grupy „Balans”.

Białe szaleństwo w środku lata? Tak to możliwe! Byliśmy tego świadkami w Słaboszowie za sprawą piana party. Nie tylko dzieci i młodzież upodobały sobie bąbelkową zabawę…

A oto skrócona fotorelacja z Dni Słaboszowa 2018:

Krzysztof Capiga