Poszukiwania starszego mężczyzny zakończyły się sukcesem

0
1008

W sobotę 23 czerwca 2018 r. w lesie na terenie gminy Książ Wielki zaginął 84-letni mężczyzna. W poszukiwaniach zaginionego brało udział blisko 60 osób, w tym policjanci strażacy oraz mieszkańcy gminy Książ Wielki. Po kilkugodzinnej akcji poszukiwawczej zaginiony mężczyzna został odnaleziony. Cały i zdrowy wrócił do domu.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, 23 czerwca 2018 r. w jednej z miejscowości w gminie Książ Wielki. Około godz. 14-tej 84-letni mężczyzna poszedł do lasu na grzyby i chociaż chodził tam systematycznie, tym razem zabłądził. Zaniepokojona dłuższą nieobecnością mężczyzny rodzina próbowała odnaleźć go na własną rękę, a gdy okazało się to nieskuteczne, o zdarzeniu został powiadomiony dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Miechowie. W akcji poszukiwawczej oprócz policjantów brali także udział strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Miechowie, strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Książa Małego, Moczydła,  Krzeszówki i Trzonowa, a także mieszkańcy miejscowości. Strażacy z PSP w Miechowie wykorzystali kamerę termowizyjną, w poszukiwaniach brał udział także policyjny pies tropiący. Na miejsce skierowana została także grupa poszukiwawcza OSP w Goszczy (powiat krakowski) z psem tropiącym. Łącznie w działania zaangażowanych było blisko 60 osób.

Po blisko czterogodzinnych poszukiwaniach sprawdzony został cały kompleks leśny, a zaginionego mężczyznę odnalazł jeden z mieszkańców miejscowości na obrzeżach lasu, 3 km od miejsca zamieszkania.

Dzięki pomocy i zaangażowaniu osób biorących udział w poszukiwaniach cała historia zakończyła się szczęśliwie i mężczyzna cały i zdrowy wrócił do domu.

asp. szt. Marcin Jamroży