O włos od tragedii… Zderzenie pociągu z samochodem osobowym niedaleko Miechowa

0
1463
Wypadek na przejeździe kolejowym w Przesławicach
Wypadek na przejeździe kolejowym w Przesławicach

Uszkodzony pociąg, rozbity samochód i niegroźna rana głowy – szczęśliwie to wszystkie skutki sobotniego zderzenia pociągu osobowego z Volkswagenem Golfem na przejeździe kolejowym w Przesławicach. Zdarzenie mogło zakończyć się tragicznie.

Do zdarzenia doszło w ostatnią sobotę, 23 czerwca 2018 r., około godziny 11:10 na przejeździe kolejowym bez zapór w miejscowości Przesławice (gmina Miechów).  Pociąg osobowy relacji Kraków – Ostrowiec Świętokrzyski zderzył się tam z samochodem osobowym Volkswagen Golf. W wyniku zdarzenia kierujący samochodem, 20-letni mieszkaniec gminy Miechów, z niegroźną raną głowy trafił do miechowskiego szpitala. Nie odniósł poważniejszych obrażeń i może mówić o dużym szczęściu – siła uderzenia była tak duża, że samochód został przesunięty o kilkadziesiąt metrów. Osoby podróżujące pociągiem, pasażerowie oraz personel, nie odniosły żadnych obrażeń.

Policjanci na miejscu zdarzenia wykonali czynności procesowe oraz zabezpieczyli materiał dowodowy. Przyczyny i okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane podczas prowadzonego postępowania przygotowawczego. Kierowca volkswagena oraz maszynista pociągu byli trzeźwi.

Do kierowców apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze a zwłaszcza na przejazdach kolejowych. Chociaż wypadki komunikacyjne na przejazdach kolejowych w ogólnej liczbie wypadków drogowych nie stanowią dominującej grupy, to jednak charakteryzują się one często tragicznymi skutkami dla osób w nich uczestniczących i wymagają szczególnej uwagi. Uwaga i ostrożność mogą uchronić nas przed zagrożeniem.

asp. szt. Marcin Jamroży