Biwak uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Książu Wielkim

0
588

W ramach innowacji pedagogicznej „ZIEMIA I KOSMOS W LICZBACH” realizowanej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Książu Wielkim uczniowie klasy V pod opieką nauczycieli E. Bałazy,  E. Sychowskiej i M. Lewantowicz w dniach 25-26 maja zorganizowali biwak w Zespole Niepublicznych Szkół w Książu Wielkim. Dzięki uprzejmości dyrekcji „Szkoły na Zamku” mogli korzystać z terenu wokół szkoły oraz jej wnętrza.

Biwak rozpoczął się o godz. 18.30, a zakończył o 8.00 następnego dnia. Podczas biwaku uczniowie łączyli naukę z zabawą. Atrakcją było oglądanie nieba późnym wieczorem przez teleskop, pieczenie kiełbasek na ognisku, wspólne oglądanie filmu oraz nocowanie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się musztra przeprowadzona wśród naszych uczniów przez starszych kolegów z liceum pod kierunkiem instruktora. Rodzice uczniów zapewnili pyszne kiełbaski na ognisko, napoje oraz pizzę. Można było również zwiedzić wnętrza Zamku na Mirowie. W sobotni poranek wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domu.

W przyszłym roku szkolnym innowacje będą kontynuowane poprzez różnorodne działania: wyjazdy do ciekawych miejsc, zajęcia w terenie, pokazy, przeprowadzanie doświadczeń i wyciąganie wniosków. Celem innowacji „ZIEMIA I KOSMOS W LICZBACH” jest wzbudzenie i pogłębienie matematyczno – przyrodniczych zainteresowań uczniów, rozwijanie samodzielności i twórczego myślenia do rozwiązywania problemów.