Młodzi ekolodzy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Książu Wielkim na Bardzo Zielonej Szkole w Wysowej-Zdroju

0
799

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Książu Wielkim w ostatnich dniach mieli okazję zapoznać się z pięknem Beskidu Niskiego, a umożliwił im to pięciodniowy pobyt w Wysowej-Zdroju. Wyjazd odbył się w dniach 4-8 czerwca i podczas całego turnusu małym wędrowcom towarzyszyła piękna pogoda.

W zielonej szkole uczestniczyli przede wszystkim uczniowie klasy IV b (22 uczniów), do których dołączyła pięcioosobowa grupa z klasy IV a. Opiekę nad dzieci podczas wyjazdu sprawowała wychowawczyni klasy IV b – pani Agnieszka Pluta oraz dwoje rodziców: pani Magdalena Banasiewicz oraz pan Rafał Pawlik.

Na miejscu natomiast przez cały czas grupie towarzyszył edukator, który przekazywał dzieciom wiedzę na temat form ochrony przyrody. Uczniowie uczestniczyli w licznych zajęciach prowadzonych metodami aktywizującymi, z wykorzystaniem technik twórczego myślenia, zajęciach ruchowych, plastycznych
i parateatralnych. Gry i zabawy odbywały się przede wszystkim na powietrzu – w ogrodzie przy pensjonacie lub w pięknym parku zdrojowym, gdzie można było za darmo skosztować tamtejszych leczniczych wód mineralnych.

Dzieci miały okazję odbyć piesze wycieczki na Górę Jawor, czyli świętą górę Łemków z prawosławną cerkwią i cudownym źródłem, a także wejść na Kozie Żebro. Wzięły również udział w lekcji jazdy konnej. Jeden dzień natomiast został poświęcony na wycieczkę autokarem po okolicy. Uczniowie zwiedzili m. in. Zagrodę Maziarską w Łosiu oraz Skansen Pszczelarski w Stróżach. Zorganizowano także dyskotekę
i ognisko.

Do domów dzieci wróciły zmęczone, ale bardzo zadowolone i już planują przyszłoroczny wyjazd.

(ap)