We wtorek 29 maja 2018 r. goście gołczańskiego BiOAK-u – zerówkowicze z opiekunami orazseniorzy  z Klubu Senior+  z Mostku – po raz kolejny przekonali się o tym, jak świetnie można spędzić czas  w bibliotece.

Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Gołcza zorganizowała dla nich warsztaty kulinarne pn. „Recepta na zdrowe śniadanie”, które poprowadziła właścicielka firmy Oregano Studio Zdrowego Odżywiania – Monika Janus.

Podczas zajęć omówiona została piramida zdrowego odżywiania oraz podkreślona rola warzyw i owoców w diecie dzieci i seniorów, a także potrzeba nawadniania organizmu czystą wodą.

Dzieci wzięły udział w zabawie, która miała na celu zapoznanie ich z nazwami, wyglądem i rolą warzyw i owoców . Zabawy był co nie miara. Radość i uśmiech na stałe zagościł na twarzach nie tylko dzieciaków.

Kolejnym zadaniem  dzieci  było „ugotowaniu zupy warzywnej’’, natomiast  seniorzy w tym czasie mieli przygotować składniki na zdrowe śniadaniowe. Zwieńczeniem spotkania było wspólne przygotowanie i degustacja kanapek. Mali kucharze puścili wodze fantazji i na chlebie układali według własnego pomysłu różne wzorki, buźki, zwierzaki a potem wspólnie z seniorami pałaszowali kanapki, owoce i warzywa.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
w ramach programu
Partnerstwo dla książki