30 maja br. na stadionie w Słaboszowie odbył się Festyn Rekreacyjno – Sportowy z okazji Dnia Dziecka i Sportu Szkolnego, którego adresatami byli uczniowie i rodzice Szkół Podstawowych w Dziaduszycach i w Janowicach z Gminy Słaboszów.

Impreza została przygotowana wspólnie z Samorządowcami Gminy Słaboszów – Radą Gminy Słaboszów i Wójtem Gminy Słaboszów Panią Martą Vozsnak. Celem wydarzenia, za którego organizację odpowiadali nauczyciele wychowania fizycznego – Jerzy Schab, Agata Piotrowska i Marek Sarna – było kreowanie zdrowego stylu życia, zachęcanie uczestników do czynnego uprawiania sportu, promowanie zdrowego, bezpiecznego i aktywnego spędzania wolnego czasu w gronie rodzinnym a także aktywne uczestnictwo w ogólnopolskich programach profilaktycznych m. in.: „Trzymaj formę”, „Wolność Oddechu-Zapobiegaj Astmie” czy „ Znajdź właściwe rozwiązanie”.

Uroczystego rozpoczęcia Festynu – Dnia Dziecka w formie pikniku rozpoczął od powitania uczniów, Dyrektorów szkół i gron pedagogicznych Sekretarz Gminy Pan Paweł Osikowski. Następnie dyrektorzy oddali głos nauczycielom wychowania fizycznego, którzy przedstawili porządek tego szkolnego święta sportu antycypującego Dzień Dziecka.

Po rozpoczęciu swoje umiejętności zademonstrowała grupa taneczna ( podopieczni pana Marka Sarny) prowadzeni przez panią Agatę Piotrowską. Następnie uczniowie poszczególnych klas wraz z wychowawcami i wspierającymi ich rodzicami zwłaszcza w klasach młodszych ( 0, I – III) zajęli odpowiednie miejsca piknikowe i przygotowali się do poszczególnych konkurencji: biegów i toru przeszkód.

Atrakcją tego dnia był zasponsorowany przez Urząd Gminy suchy basen z kulkami, dmuchany zamek, zjeżdżalnia i malowanie twarzy. Ponadto nie zabrakło spotkania z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej i Policji z Komendy Powiatowej z Miechowa. Dużym zainteresowaniem cieszyła się zjeżdżalnia i dmuchany zamek oraz przejazd ze strażakami na quadzie, dalej strażacki wóz bojowy i demonstracja radiowozu policyjnego. Uczniów bardzo ucieszyła informacja o darmowych lodach i kurtynie wodnej, jaką zademonstrowali strażacy schładzając ich poprzez polewanie wodą.

Przeprowadzeniem konkurencji sportowych – biegów dla poszczególnych klas zajęli się panowie Jerzy Schab i Marek Sarna. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze ufundowane przez państwa Rakoczy. Równolegle do biegów został ustawiony mini tor przeszkód dla wszystkich uczniów obu szkół. Za tę konkurencję odpowiadały panie Mirosława Janus i Agata Piotrowska. Zabawę umiliła loteria fantowa – każdy los wygrywał – udział w niej wzięli wszyscy uczestnicy festynu, którzy również otrzymali coś słodkiego. Nie zabrakło sponsorów zarówno nagród rzeczowych, fantów na loterię, słodyczy i nagród sportowych, którym serdecznie w imieniu dzieci i nauczycieli dziękujemy.

Sponsorami byli: P. Soczówka – firma Prymus z Miechowa, Państwo Rakoczy, Spółdzielnia Uczniowska „Sezam” z Dziaduszyc, Krakowski Bank Spółdzielczy oddział Klina Wielka, lody od firmy „Wesoły Żuczek”, firma ubezpieczeniowa Conkordia i Urząd Gminy w Słaboszowie.

Pogoda dopisała, dzieci były zadowolone – mogły się integrować na sportowo z rodzicami z środowiskiem szkolnym podczas pikników klasowych – grillowanie, pizza, udział zabawach rekreacyjnych. Około godziny 13.15 nastąpiło podsumowanie konkurencji, wręczenie medali i uroczyste zakończenie imprezy szkolno – gminnej. Nagrody wręczyli przedstawiciele Urzędu Gminy – Pan Sekretarz Paweł Osikowski, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dziaduszycach pani Dorota Dubaj, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Janowicach pan Janusz Schab a otrzymali je:

bieg malucha:

dziewczęta : chłopcy:

 • I – Dobrzańska Natalia I – Kwiecień Daniel
 • II – Kordyś Zuzia II – Dela Alek
 • III – Popiela Emilia III – Rakoczy Damian

uczniowie z kl. I uczniowie z kl. II

 • I – Borowiec Paweł I – Kunderak Dawid
 • II – Mucha Igor II – Śliwa Szymon
 • III – Ścipiór Jacek III – Łętocha Sonia

uczniowie z kl. III uczniowie z kl. IV

 • I – Żmuda Albert I – Migas Weronika
 • II – Krupa Alan II – Kot Kamil
 • III – Klimczyk Krzysztof III – Gołdyn Mateusz

uczniowie z kl. V-VI

dziewczęta chłopcy

 • I – Belska Sandra I – Zmarlicki Kacper
 • II – Szlęk Małgorzata II – Malżycki Jakub
 • III – Bierak Kinga III – Gonciarz Bartosz

uczniowie z kl. VII i I – III Gimn.

dziewczęta chłopcy

 • I – Nowak Oliwia I – Garnek Bartłomiej
 • II – Polanowska Aleksandra II – Miśkiewicz Krzysztof
 • III – Gołdyn Milena III – Ogorzały Mateusz

(UG Słaboszów)