Dzień Dziecka z myśliwymi z „Mirowa”

0
1090

Przedstawiciele Koła Łowieckiego „Mirów” z okazji Dnia Dziecka uczniom klas I i III Szkoły Podstawowej w Antolce zafundowali ciekawe atrakcje. Najpierw odbyły się w plenerze zajęcia przyrodnicze na temat „Zwierzęta  naszych lasów i pól oraz zwierzęta chronione”. Ich celem było zapoznanie uczniów z różnorodnością gatunkową zwierząt żyjących w lesie, na polu i w wodzie, ochroną zwierząt oraz uwrażliwieniem dzieci na piękno przyrody.

Uczniowie poznali gatunki różnorodnej zwierzyny takiej jak: łoś, jeleń, daniel, sarna czy zwierzyny drobnej jak gryzonie, ptactwo. Dowiedzieli się, jakie zagrożenia czyhają na zwierzęta i w jaki sposób człowiek może im pomóc. Zajęcia przeprowadził Włodzimierz Zaręba, który przedstawił historię koła łowieckiego ,”Mirów” oraz zamiłowanie ludzi do poszanowania przyrody w dzisiejszym, jakże trudnym czasie ze względu na duże zagrożenie zanieczyszczania środowiska.

Na zakończenie, za aktywność oraz wiedzę przyrodniczą dzieci otrzymały piękne dyplomy. Nie zabrakło również pysznego poczęstunku: kiełbasek z grilla, soczków oraz słodkości.