Podinspektor Andrzej Kot powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Miechowie

0
1508
Podinsp. Andrzej Kot powołany na Komendanta KPP Miechów
Podinsp. Andrzej Kot powołany na Komendanta KPP Miechów

Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinspektor dr Krzysztofa Pobuta, z dniem 24 maja 2018 r. powołał podinsp. Andrzeja Kota na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Miechowie. W piątek 25 maja 2018 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Miechowie odbyła się z tej okazji uroczysta zbiórka.

W uroczystości uczestniczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Paweł Dzierżak, Zastępca Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Krakowie podinsp. Ryszard Sołkiewicz, p.o. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Miechowie podinsp. Mariusz Gurda, Starosta Miechowski Marian Gamrat, Komendant Powiatowy PSP w Miechowie st. bryg. Grzegorz Kosiński, Dariusz Marczewski – Burmistrz Gminy i Miasta Miechów, wójtowie gmin z powiatu miechowskiego: Lesław Blacha, Jan Żebrak, Jan Basa, Grzegorz Janus i Adam Samborski a także policjanci i pracownicy miechowskiej komendy Policji.  

Wręczając rozkaz I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Paweł Dzierżak pogratulował awansu nowo powołanemu komendantowi, życząc przy tym dalszych sukcesów zawodowych. Podinspektor Andrzej Kot przyjmując rozkaz podziękował Kierownictwu KWP w Krakowie za okazane mu zaufanie, zapewniając, że swoje obowiązki będzie wykonywał z oddaniem i zaangażowaniem, dokładając wszelkich starań aby poczucie bezpieczeństwa lokalnej społeczności było jak największe. Zwracając się do policjantów i pracowników komendy podkreślił, że ma do nich wielki szacunek i docenia codzienną pracę ale oczekuje pracowitości, rzetelności i uczciwości w wykonywaniu obowiązków. Komendant swoje słowa skierował także do obecnych przedstawicieli władz samorządowych zwracając uwagę, że bezpieczeństwo zależy od wszystkich władz i dlatego będzie poszukiwał pola wzajemnego współdziałania z lokalnym samorządem.

Komendant podinspektor A. Kot służbę w Policji rozpoczął w 1993 roku. Początkowo w Komendzie Rejonowej Policji Kraków – Wschód a po zmianach organizacyjnych w Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie. Od początku swojej kariery związany był z pionem kryminalnym, pełniąc służbę w krakowskich komisariatach dzielnicy Nowa Huta, przechodząc poszczególne szczeble kariery od referenta, poprzez zastępcę naczelnika, naczelnika aż do Zastępcy Komendanta Komisariatu ds. Kryminalnych w 2008 roku. W latach 2015 – 2017 podinspektor Kot pełnił służbę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie, początkowo w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym, następnie w Zespole ds. Odzyskiwania Mienia a po zmianach organizacyjnych w Wydziale do walki z Przestępczością Gospodarczą na stanowisku eksperta. Od 4 stycznia 2018 r. pełnił obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Miechowie. 

Bogate doświadczenie zawodowe podinspektora Andrzeja Kota z pewnością będzie przydatne podczas kierowania Komendą Powiatową Policji w Miechowie.

asp. szt. Marcin Jamroży