Uczniowie z Książa Wielkiego w Zagrodzie Edukacyjnej „Pszczółki” w Niezwojowicach

0
1434

W piątek 27 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy II i III z panią Magdaleną Szyniec i Jolantą Biedrzyńską udali się do Zagrody Edukacyjnej „Pszczółki” w Niezwojowicach. Była to wycieczka do gospodarstwa ekologicznego położonego w zaciszu poza zgiełkiem tłumu.

Dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych poprowadzonych przez pszczelarza, który w pracowni pszczelarskiej zaprezentował narzędzia pasieczne m.in. ule, ramka pracy, sprzęt pasieczny; dokonali degustacji różnych odmian miodów i przy obrazie „Życie rodziny pszczelej w ciągu roku” wysłuchali napisanego wierszem opowiadania krakowskiego aktora Krzysztofa Góreckiego.

Uczestnicy wycieczki zrobili sobie samodzielnie świecę z wosku pszczelego, którą zabrali do domu. Każdy również otrzymał słoiczek miodu, który samodzielnie ozdobił etykietą z nazwą zagrody. Miłośnicy „Pana Tadeusza” mogli obejrzeć historię szlachty polskiej w 37 obrazach olejnych a w sali, która przypomina salę lekcyjną z dawnych lat dzieci mogli odbyć swoją pierwszą lekcję pisania gęsim piórem, było przy tym wiele radości i zadowolenia.

Największą atrakcją wyprawy było własnoręczne pieczenie rogalików z przepisu pani Danusi oraz wspólna konsumpcja. W bardzo miłej i sympatycznej atmosferze wszyscy wspólnie spędzili czas zajęć edukacyjnych.

Była to bardzo pożyteczna i dająca mnóstwo przeżyć i nowych doświadczeń przygoda na łonie natury.