Ostatni ze sprawców brutalnego pobicia zatrzymany. Poszukiwany ukrywał się prawie pół roku

0
903

We wrześniu 2017 r. informowaliśmy o brutalnym pobiciu mężczyzny przez trzech napastników. Tamtego dnia w wyniku podjętych czynności funkcjonariusze zatrzymali dwóch sprawców a sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu. Trzeci ze sprawców ukrywał się blisko pół roku. W poniedziałek został zatrzymany przez miechowskich policjantów, a 14 marca 2018 r. sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy.

Do zdarzenia doszło 19 września 2017 r. w jednym z mieszkań w centrum Miechowa. Kiedy pokrzywdzony przebywał u znajomego, wtargnęło tam trzech znanych mu mężczyzn, którzy brutalnie go zaatakowali bijąc pięściami i kopiąc po całym ciele. Sprawcy grozili przy tym, że go zabiją, a jeden z nich przystawiał mu także nóż do gardła. Byli tak agresywni, że pozostałe osoby przebywające w mieszkaniu bały się zareagować i wezwać Policję. Dopiero kiedy napastnicy opuścili mieszkanie wezwana została pomoc. Policjanci widząc stan pokrzywdzonego natychmiast wezwali karetkę i pobity mężczyzna, 26-letni mieszkaniec Miechowa, trafił do szpitala.

W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili miejsce pobytu dwóch sprawców i kilkadziesiąt minut po zdarzeniu zatrzymali ich. To także mieszkańcy Miechowa w wieku 31 i 38 lat. W chwili zatrzymania byli nietrzeźwi, trafili do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu przedstawione zostały im zarzuty. Dwa dni później sąd postanowił o ich tymczasowym aresztowaniu.

Trzeci ze sprawców, 36-letni mieszkaniec Miechowa ukrywał się przed organami ścigania aż do teraz. W poniedziałek 12 marca br. wpadł w ręce policjantów, kiedy przyjechał do Miechowa. Funkcjonariusze przedstawili mu zarzuty pobicia i gróźb a sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres jednego miesiąca. Ponieważ był już karany za przestępstwa podobne i będzie odpowiadał w warunkach recydywy, grozi mu kara do 4,5 roku pozbawienia wolności.

asp. szt. Marcin Jamroży