„O kobietach z przymrużeniem oka…”

0
1004

8 marca 2018 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Książu Wielkim odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet. Uczniowie klasy II i III pod kierunkiem wychowawczyń – Magdaleny Szyniec i Jolanty Biedrzyńskiej, przedstawili wspaniały występ. Różnego rodzaju wesołe scenki rodzajowe dotyczące męskich pogadanek o swoich wybrankach, wprowadziły widownię w świetny  nastrój. Panowie podziwiali płeć piękną za ich wspaniałe tańce, pyszne obiadki, poranną zaprawę, zrzędzenie, plotkarstwo oraz największą wadę kobiet jaką są zakupy i rozrzutność… jeden z panów stwierdził, ”że kobieta może uczynić milionerem jedynie miliardera”. Rozmówki o kobiecych sportach przeskoczyły na sportowe szaleństwo w supermarkecie: slalom między półkami, a z półek do kosza, do kosza…, fanka koszykówki spędza całe dnie w czułych objęciach z siatkami zaś mistrzyni jazdy figurowej kręci takie piruety na szmacie, że z wrażenia panom kapcie opadają. Zwieńczeniem wszystkich dowcipnych aforyzmów było wspólne stwierdzenie wszystkich panów:

 „Bez kobiet nudno byłoby na świecie! Kto by nam zrzędził, do pracy popędzał, sprzed telewizora odganiał, a kto by nam pyszne schabiki smażył? Bez dwóch zdań, mimo licznych wad, kobiety potrzebne są na świecie!”

W całą oprawę artystyczną wplecione były piosenki i tańce nawiązujące do obchodów Dnia Kobiet a przebój disco na koniec przedstawienia  podniósł całą widownię do zabawy i wspólnego śpiewania.