Maturzyści z miechowskich szkół z pielgrzymką na Jasnej Górze

0
1563

7 marca 2018 r. maturzyści miechowskich szkół średnich z katechetami, a także z nauczycielami i wychowawcami uczestniczyli w Diecezjalnej Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę. W trakcie podróży katecheci przewodniczyli  modlitwie i wprowadzili uczestników w klimat tego ważnego dnia.

Po przybyciu do Częstochowy o godz. 10.00 w Sanktuarium i Bazylice NMP Jasnogórskiej odbyło się powitanie pątników, spotkanie powołaniowe z klerykiem WSD, modlitwa różańcowa oraz przygotowanie liturgiczne. Można też było  w tym czasie skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania. 

O godz. 11.00 sprawowana była uroczysta Msza święta pontyfikalna – koncelebrowana pod przewodnictwem J. E. Ks. Biskupa Andrzeja Kalety, który też wygłosił okolicznościową homilię. 

Po Eucharystii odbyło się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej  na „Wałach Jasnogórskich”. Następnie był czas na indywidualną modlitwę, na składanie do skrzynek z intencjami próśb i podziękowań, a także na obejście pokutne na kolanach dookoła Cudownego Obrazu Matki Bożej.

O godz. 13.30 odbyło się zawierzenie młodych Matce Bożej, prośba o zdanie matury oraz o dobre rozeznanie i  wybór dalszej drogi życiowej. Po czuwaniu ks. biskup udzielił błogosławieństwa pasterskiego, po czym  uczestnicy pielgrzymki rozeszli się by zakupić pamiątki, zrobić zdjęcia i posilić się.

Podczas tegorocznej pielgrzymki maturzystów uczniowie poszczególnych miechowskich szkół ponadgimnazjalnych przygotowali: z Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Miechowie – oprawę liturgiczną Mszy św., z Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II – rozważania Drogi Krzyżowej, a Zespołu Szkół Nr 1 – adorację zawierzenia. 

(SW)

Więcej zdjęć na fanpagu katechetycznym: (kliknij i wejdź)