Z miechowskiego „Ekonomika” wysłali pączki do Afryki

0
1370

W dniach 7 i 8 lutego 2018 w Zespole Szkół Nr 1 w Miechowie odbyła się V Edycja Akcji Misyjnej „Wyślij Pączka do Afryki”, którą zorganizowało Szkolne Koło Misyjne działające od 2015 r. w szkole.

Przez dwa dni można było nabywać „afrykańskie pączki” i ciasta, tym samym wspierając misje w Republice Środkowej Afryki, gdzie posługują polscy misjonarze, a wśród nich O. Benedykt Pączka OFM Cap.

W przygotowanie pączków i ciast zaangażowana była młodzież technikum żywienia i usług gastronomicznych, która pod opieką  Teresy Muchy i Lucyny Kubik usmażyła pączki i upiekła ciasta. Ponadto ciasta upiekli także uczniowie – wolontariusze oraz rodzice. Część pączków w cenie hurtowej zakupiono również w cukierniach miechowskich. Ponadto przedstawiciele młodzieży szkoły wraz z katechetą odwiedzili Dom Pomocy Społecznej przy ul. Warszawskiej, Dom Dziecka, Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy, Dom Kombatanta oraz Schronisko dla bezdomnych mężczyzn im. Św. Brata Alberta w Miechowie. W ośrodkach tych, gdzie na co dzień prowadzone są szkolne wolontariaty obdarowano mieszkańców i pensjonariuszy pączkami i ciastami. W tym roku „afrykańskie pączki” nabyła również Poczta Polska – oddział w Miechowie, wspierając tym samym szczytny, misyjny cel. Koordynatorami przedsięwzięcia byli tradycyjnie już szkolni katecheci.

W tegorocznej edycji udało się zebrać jak dotąd rekordową kwotę, niemal 1500 złotych, która zostanie przekazana na konto wspomnianej wyżej działalności charytatywnej. Warto dodać, że w tym roku ojcowie kapucyni pracujący na misjach w Republice Środkowej Afryki zbierają datki na dożywianie dzieci, na budowę szkół, przedszkoli i kaplic.

Akcja misyjna w Zespole Szkół Nr 1 w Miechowie była kolejną okazją do tego, by wspólnie zrobić coś dobrego dla drugiego człowieka, by doskonalić zawodowe pasje i rozwijać zainteresowania, oraz by integrować społeczność szkolną, co też stało się podczas uroczystej akademii oraz przy wspólnym stole, kiedy to można było wypić kawę, herbatę, delektować się pączkami, ciastami oraz cieszyć się wspólną obecnością i rozmowami.  

Serdeczne podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli za zaangażowanie, wsparcie i wrażliwe serca 🙂

Więcej o akcji tutaj na facebooku