Bal maturalny 2018 uczniów miechowskiego Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II
Bal maturalny 2018 uczniów miechowskiego Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II

Uczniowie klas czwartych Zespołu Szkół Nr 2 w Miechowie im. Jana Pawła II w sobotę 3 lutego 2018 roku bawili się na swoim balu studniówkowym. Tę niezapomnianą noc, która dla wielu pozostanie w pamięci na całe życie, spędzili w Domu Weselnym „Nad Stawem” w Rosiejowie (zdjęcia i filmiki pod artykułem).

Przedstawiciele rodziców dziękując dyrekcji i nauczycielom za kształcenie i wychowanie ich dzieci, przypomnieli, iż 4 ostatnie lata to okres ich wytężonej pracy, pełen dla uczniów wzlotów i upadków, chwil szczęścia, radości, a czasem smutku i żalu. Jednakże w tym czasie, jak podkreślali rodzice, dokonała się niezwykła przemiana w sercach i umysłach młodzieży.

 – Dzięki waszym wysiłkom oraz docenianiu wartości i tradycji w życiu i wychowaniu młodzieży, mimo różnych trudności i obowiązków życia codziennego, mamy przyjemność spędzić ten wieczór razem – mówiła do rodziców maturzystów dyr. Maria Paschek dziękując im za przygotowanie balu studniówkowego. Dziękowała również Jolancie Pycia oraz wychowawcom klas maturalnych za przygotowanie organizacyjne i oprawy artystycznej studniówki: Monice Marzec, Joannie Jakubowskiej, Annie Wójcik, Beacie Żychowicz i Andrzejowi Dudkowi.

Dyrektor Maria Paschek zachęcała uczniów, by nie szczędzili trudów dążących do jak najlepszego zwieńczenia czteroletniej nauki w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II:
– Życzę wam drodzy uczniowie, abyście na zakończenie szkoły i na egzaminach osiągnęli jak najlepsze wyniki. Podejmijcie jeszcze konieczny wysiłek, uczcie się, ćwiczcie, dociekajcie, nie rezygnujcie z marzeń, one dają taką siłę, która mówi, żeby nigdy się nie poddawać i iść uśmiechniętym przez życie, spotykać ludzi, działać, tworzyć wokół siebie lepszy świat…”

W imieniu ks. proboszcza Mirosława Kaczmarczyka, ks. Łukasz Snoch przekazał życzenia udanej pięknej i niezapomnianej nocy, która po latach przywoływać będzie uśmiech na twarzy.

Po części oficjalnej, przyszedł czas na tę artystyczną. Bal studniówkowy, który trwał do białego rana, zainaugurował tradycyjnie Polonez zatańczony przez uczniów i ich osoby towarzyszące.

W trakcie zabawy niezwykle zabawny przerywnik taneczny przygotowała część męska młodzieży, która zmierzyła się w bitwie tanecznej.

Krzysztof Capiga