Karnawałowy koncert w Racławicach

0
1291
Koncert Karnawałowy w Racławicach w wykonaniu Parafialnej Orkiestry Dętej z Wrocimowic
Koncert Karnawałowy w Racławicach w wykonaniu Parafialnej Orkiestry Dętej z Wrocimowic

Niedzielne popołudnie 4 lutego 2018 roku mieszkańcom gminy Racławic i okolic uświetniła Parafialna Orkiestra Dęta z Wrocimowic, której towarzyszyły Mażoretki z Pałecznicy i Skalbmierza. Sala gimnastyczno-widowiskowa wypełniła się po brzegi łaknących muzyki i tańca.

Zebranych powitał prowadzący koncert z wdziękiem i humorem – kapelmistrz orkiestry – Krzysztof Szot. Podkreślał, iż w dobie wszędobylskiej muzyki elektronicznej, warto czasem dla odmiany posłuchać innych dźwięków, takich jak choćby wydobywanych z instrumentów dętych. A repertuar orkiestry z Wrocimowic jest przebogaty, o czym mogli się przekonać w Racławicach przybyli słuchacze. Ponad 40-osobowy zespół zaprezentował nie tylko utwory klasyczne, ale też popularne i rozrywkowe, nawet diskopolowe. Niektórym z nich towarzyszył nawet śpiew wokalistki.

Wójt Adam Samborski dziękując orkiestrze za pomysł zorganizowania tego wydarzenia, powitał gości, wśród których byli m.in.: ks. proboszczowie – z Wrocimowic Ryszard Witek, z Racławic Krzysztof Gałecki, wójt gminy Radziemice Marek Słowiński.

Niech żałują ci, którzy na żywo nie mogli podziwiać występów wrocimowickiej Orkiestry i Mażoretek. Namiastkę tego, co działo się w Racławicach, przedstawia poniższy film i galeria zdjęć.

Krzysztof Capiga