Studniówka 2018 Zespołu Szkół Nr 1 w Miechowie
Studniówka 2018 Zespołu Szkół Nr 1 w Miechowie

Na sto dni przed maturą, uczniowie ostatnich klas Zespołu Szkół Nr 1 w Miechowie, w sobotę 27 stycznia 2018 roku przeżywali swój pierwszy, dla wielu najważniejszy w życiu bal.

W malowniczej scenerii Domu weselnego „Nad stawem” w Rosiejowie prócz młodzieży popularnego „Ekonomika” zebrali się nauczyciele, rodzice i goście, wśród których znaleźli się m.in.: były dyrektor Józef Tochowicz, wójt gminy Racławice Adam Samborski, Elżbieta i Roman Piwowarscy.

Otwierając oficjalnie bal, dyr. szkoły Marzena Samborska podkreślała, iż szkoła to nie tylko mury, ale przede wszystkim ludzie i ich losy. Lata szkolne łączą ludzi w szczególny sposób. To czas nawiązywania przyjaźni, czas pierwszych miłości, czas kształtowania charakterów i czas dojrzewania. Zwracając się do młodzieży, która niebawem przystąpi do matury i egzaminów, dyrektor zachęcała do wytężonej pracy przypominając przy tym, iż dobrze zdane egzaminy staną się przepustka do dalszego kształcenia oraz osiągania sukcesów w życiu zawodowym i na rynku pracy. Zatem dyrektor życzyła uczniom, by ich marzenia i plany znalazły potem odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Dyrektor Samborska wspomniała również o tych, którzy w miechowskim „Ekonomiku” nie szczędząc trudu i serca nauczają oraz wychowują kolejne pokolenia. Zatem dziękowała wychowawcom, nauczycielom i pracownikom szkoły za ich żmudną i codzienną pracę, za ich trud, zaangażowanie i poświęcenie. Podziękowania złożyła także rodzicom, odpowiedzialnym nie tylko za codzienne wychowanie swych pociech, ale też za przygotowanie balu studniówkowego.

Słów wdzięczności dla dyrekcji, wychowawców i nauczycieli nie szczędzili przedstawiciele rodziców klas maturalnych. Jak zauważyli, to dzięki nim w umysłach i sercach ich dzieci dokonała się niezwykła przemiana. Dziś to w pełni ukształtowani i dorośli ludzie z własnymi planami i marzeniami na przyszłość.

Po przemówieniach przyszedł czas na upragnione przez młodzież chwile beztroski i zabawy, które rozpoczął tradycyjnie polonez oraz walc w wykonaniu Szkolnego Zespołu Tańca.

Wychowawcami klas maturalnych „Ekonomika” są w tym roku: Joanna Nowak, Katarzyna Wilk, Renata Węgrzynowicz, Ewa Bierońska i Małgorzata Perczyńska.