Babcia od bajek, dziadek od zagadek

Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Pojałowicach

0
1637
Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Pojalowicach
Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Pojalowicach

23 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Pojałowicach odbyła się akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą przybyło ponad stu seniorów. W akademii wzięli udział wszyscy uczniowie – począwszy od kl.0 do VII. Koordynatorem uroczystości była Krystyna Wypych, która zorganizowała szkolne święto wraz z dyrektor Beatą Kluzą oraz wychowawcami poszczególnych klas.

Najmłodsi przygotowali program artystyczny – wierszyki, piosenki i tańce ludowe. Starsze dzieci z kl. IV i V zrzeszone w szkolnym chórze, piosenkami przeplatały występy kabaretowe uczniów z kl. VI i VII, podczas których mogli zaprezentować swoje talenty aktorskie. Babcie i dziadkowie z ogromnym wzruszeniem oglądali popisy swoich pociech. Usłyszeli wiele ciepłych słów, pełnych miłości i wdzięczności za codzienną opiekę, cierpliwość i poświęcony czas.

Na koniec wnukowie odśpiewali „Sto lat” i wręczyli swoim dziadkom laurki, bukiety kwiatów oraz upominki. Po części oficjalnej seniorzy mieli okazję do spotkań i wspomnień przy gorącej herbatce i słodkim poczęstunku , o który zadbali niezawodni rodzice.

Marzena Kowalczyk