Święto Babć i Dziadków w słaboszowskiej bibliotece

0
1302

23 stycznia 2018 r. w Gminnej Bibliotece w Słaboszowie Oddział Kalina Wielka spotkali się Dziadkowie i Babcie, czytelnicy książnicy, którzy obchodzili swe święto. Towarzyszyła im młodzież szkolna.

To jedno z najbardziej ciepłych świąt rodzinnych. Na program spotkania złożył się występ grupy kolędniczej ze Szkoły Podstawowej z Janowic, którą opiekuje się Jolanta Borkowska –Czekaj. W widowisku uczestniczyło kilka postaci: Król Herod, Żyd, Śmierć, Marszałek,  Żołnierze, Diabeł, Anioł i  Turek, którzy kolędowali i składali życzenia.

Wystąpiły także członkinie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kaliny Wielkiej, które zaprezentowały skecze tematycznie związane ze świętem. Wszystkie występy były nagrodzone gromkimi brawami.

Na zakończenie spotkania płynęły również  życzenia i wszyscy odśpiewali piosenkę pt.: „Żyjmy pełnym życiem”.  Po części artystycznej czytelniczki przy kawie i ciastku dzieliły się swoimi radościami i smutkami. Integracyjne  spotkania w bibliotece weszły już do tradycji i  uczą młodzież sposobów wyrażania uczuć oraz szacunku dla osób starszych.

Anna Mielus