Nowy komendant Policji u starosty

0
1468

Pierwszą wizytę w starostwie po objęciu stanowiska złożył podinsp. Andrzej Kot, pełniący od 4 stycznia 2018 r. obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Miechowie. Nowemu komendantowi towarzyszył zastępca mł. insp. Wojciech Domagała. Podinsp. Andrzej Kot został wprowadzony rozkazem komendanta wojewódzkiego policji w trakcie bezpośredniego spotkania w komendzie przy ul. Prusa, w obecności Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Roberta Strzeleckiego.

Nowy komendant przybył do tutejszej jednostki z Krakowa i ma za sobą 24 letnią służbę. Jak podkreślił w czasie rozmowy, szczególnym priorytetem w czasie kierowania miechowską komendą, oprócz wykonywania rutynowych zadań, będzie bezpieczeństwo i porządek w powiecie i efektywna współpraca z lokalną społecznością, w tym z samorządami.

Starosta Marian Gamrat i zastępca Jerzy Pułka podzielili się z spostrzeżeniami na temat dotychczasowej współpracy samorządu powiatowego z funkcjonariuszami w błękitnych mundurach. Starosta przekazał gościom na pamiątkę materiały promocyjne powiatu. Radni powiatowi będą mieli okazję zapoznać się z nowym komendantem Policji w czasie lutowej sesji. Poprzedni komendant mł. insp. Tomasz Drożdżak jest p.o. komendanta KPP w Krakowie.

Ryszard Nasada, rzecznik prasowy starostwa