III Orszak Trzech Króli w Miechowie

0
1700
Orszak III Króli - Miechów 2018
Orszak III Króli - Miechów 2018

Punktualnie w południe w asyście trzech orkiestr dętych – „Sygnał” z Miechowa”, „Nasiechowianki” z Nasiechowic i „Hejnał” ze Sławic, z trzech stron miasta – spod krytej pływalni, ośrodka zdrowia i kompleksu szkolnego na os. Sikorskiego, Trzej Mędrcy ze Wschodu wyruszyli z wiernymi w kierunku Rynku, by tam wspólnie kolędować i połączyć się w jeden wielki orszak, który podążył do Sanktuarium Grobu Bożego na uroczystą Mszę św.

Tak pokrótce wyglądał scenariusz miechowskich obchodów święta Objawienia Pańskiego potocznie zwanego Świętem Trzech Króli, które odbyło się 6 stycznia 2018 roku. W ten sposób miechowianie obchodzili to święto już po raz trzeci.

W bazylice odbyło się wspólne kolędowanie, które wspierała swoim akompaniamentem i śpiewem młodzieżowa schola parafialna oraz orkiestry dęte. Zgromadzeni oddali pokłon Świętej Rodzinie, a Królowie złożyli dary,  po czym o godz. 13.00 była sprawowana uroczysta suma.  Po Eucharystii Trzej Królowie obdarowali zebranych cukierkami. Uroczystość zgromadziła tłumy parafian: dzieci, młodzież, dorosłych oraz rodaków, pielgrzymów i gości, którzy uczestnicząc w orszaku i Mszy św. publicznie wyznali swoją wiarę i przynależność do Boga i Kościoła.

Organizatorami III Orszaku Trzech Króli byli: Parafia przy Bazylice Grobu Bożego w Miechowie, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, Gmina i Miasto Miechów, Centrum Kultury i Sportu w Miechowie.